O webu

Dnešního večera spatřil světlo webového světa překlad první kapitoly třetí knihy „Pokud jsi připraven“. Zatím mám ve finální podobě hotové tři kapitoly, s trochou štěstí by mohla být do konce června dokončená ještě i čtvrtá, takže se můžete na pokračování příběhu o Harrym a Severusovi těšit až do letních prázdnin. Počítám, že bych jednotlivé kapitoly publikovala vždy ve středu.

(6. 6. 2018)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Říkala jsem si, že o nové povídce dám vědět opravdu až tehdy, až nadejde její čas. Jenže, když já to nevydržím. Takže od příštího týdne (v první adventní neděli) se můžete těšit na novou johnlock povídku. Má šest kapitol a zvláštní je především tím, že Sherlock není tak úplně typický člověk. Tím pádem se samozřejmě jedná o AU, ale to mi při čtení ani trochu nevadilo. Mám slabost pro „kočičí“ povídky a tohle bude jedna z nich. Jak já se na ni těším! Tak tedy od 3. 12. skočí  „Kočka mezi holuby“. (Ano, ano, stejně se jmenuje jedna detektivka od Aghaty Christie.) 🙂

(26. 11. 2017)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Se začátkem prázdnin se můžete těšit na nové kapitoly ságy „Pokud jsi připraven“. Během letních měsíců jsou k publikaci rozplánované poslední kapitoly druhé knihy. Pokud nezasáhne nějaká vyšší moc, tak se na nové čtení můžete těšit ve dnech 30. 6., 14. 7., 28.7., 11. 8. a 25.8., tedy jednou za čtrnáct dní vždy v pátek. V postranním sloupci jsem přidala kolonku, v níž jsou tato data ještě zdůrazněna pro Váš přehled.

Těším se na zpětnou vazbu a přeji pěkné léto. S některými z Vás se možná potkáme i v Chotěboři na Festivalu Fantazie. 🙂

(24. 6. 2017)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Už pěkně dlouho se tu zdánlivě nic neděje. O to více se toho ovšem chystá na pozadí, takže se určitě máte na co těšit, jen mějte ještě trochu trpělivosti.

V „Pokud jsi připraven“ jsem využila dějového přelomu, kdy Harrymu skončil další školní rok a před sebou má prázdniny, abych si připravila malou zásobu kapitol do zásoby, a pokud možno se tak co nejdéle vyhnula opětovnému opakování obdobné časové pauzy. Bohužel ji však nejsem ani do budoucna schopná vyloučit. Na pokračování se můžete těšit koncem června, kdy společně vplujeme do blaženého času prázdnin, dovolených, festivalů a letní pohody.

Povedlo se mi získat souhlas s překladem jedné johnlock povídky, na níž právě teď také pracuji. Je to velice roztomilá fluffy záležitost, která se věnuje tématu, pro něž mám osobně slabost. Pravděpodobně se s ní začneme setkávat v průběhu prosince a samozřejmě přes vánoční svátky (pokud to tak dlouho vydržím).

Do šuplíčku si překládám ještě jednu johnlock povídku, která rozhodně fluffy není, ale o to víc je v ní napětí – dějového i erotického. S jejím překladem nijak nepospíchám, neboť na souhlas od autorky stále ještě čekám.

Společný projekt s KalamityJane, o němž jsem se zmiňovala v říjnu minulého roku, nám teď malinko ustrnul, ale jsem v tomhle směru optimistka, neboť u něj obě máme, když už ne ruce a čas, tak zcela určitě srdíčko. Takže i ten dopadne.

(28. 5. 2017)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Co nevidět na blogu přibude další malý svět, tentokrát patřící fandomu k seriálu Sherlock (BBC). O povídky, které jsem si přečetla a zaujaly mě natolik, že jsem na ně potřebovala i upozornit, už jsem se podělila. Nyní jsem se pustila do překladů. Prozatím mám připravené dvě johnlock povídky.

První pochází z dílny etothepii a je trochu mysteriózní. Počítám s ní někdy ke konci října. Druhou povídku napsala cyerus. Je to úžasný kraťounký fluffy příběh, který tady přibude asi co nevidět, protože se prostě nevydržím nepodělit.

Mám požádáno o svolení ještě k jedné johnlock povídce a tam, jestli mi to dopadne, to bude tedy něco! Takže mi prosím držte palce.

Samozřejmě i nadále probíhá překlad a publikace snarry povídky „Pokud jsi připraven“. Jestli mi to časové možnosti dovolí, ráda bych dodržela desetidenní odstup jednotlivých kapitol.

(Ne)poslední z projektů, na kterém právě pracuji s Kalamity Jane je překlad jednoho úžasného příběhu, který nespadá do žádného fandomu. Je opravdu propracovaný, syrový, vyvolává v člověku spoustu emocí. Prozatím držíme bližší informace trošku pod pokličkou, protože času je bohužel méně něž bychom si představovaly. Ale pomalinku se můžete začít těšit. 🙂

(19. 10. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

První kapitola slibovaného překladu povídky je tady! Jedná se o povídkovou ságu od Cybele v originále s názvem „If You Are Prepared“, tady se s ní budeme setkávat jako s „Pokud jsi připraven“. Sága je rozdělena celkem do tří knih o nestejném počtu kapitol a rozsahu. Betování se ujala Hanetka a já jsem tomu moc ráda, protože nemám téměř žádné zkušenosti s překladem sexuálních scén, ona jich má hromady, takže mě bude (nejen v nich) náležitě usměrňovat, abyste se dostali k tomu příběhu, který Cybele skutečně napsala (a ne, který jsem si já omylem nějak přimyslela).

Povídka, zejména její třetí kniha, je svým způsobem specifická. Není v ní sice přemíra nějak explicitně popisovaných násilných scén, ale určitému svírání, smutku a smrti se v ní nevyhneme. Berte to jako důrazné varovaní. Věřím však, že i tak stojí za přečtení. Takže šup, šup a přeji příjemný zážitek. Nějaký ten komentář pod každou z kapitol určitě potěší a povzbudí. Ale samozřejmě nejsou povinné. 🙂

(1. 7. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Chystám pro vás nový překlad jedné snarry povídky, která je ve světě fanfiction již dávno legendou. Až jsem se sama divila, že se svého překladu ještě nedočkala. O kterou se jedná zatím nechám jako malé překvapení. Ale prozradím, že na první kapitolu se můžete těšit už 1.července, což je kromě začátku letních prázdnin také Mezinárodní den slashe. Povídka vás bude provázet celým létem a pak ještě i dlouhé a dlouhé měsíce po něm. 🙂

(27. 6. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Doplnila jsem seznam oblíbených povídek ze světa Sherlock (BBC). Není toho moc a související odkazy prakticky žádné. Ale časem se to třeba spraví.

(3. 6. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Doplnila jsem sekci pro zajímavé odkazy spíše obecného rázu. Odkazy na webové stránky, které se specializují na určitý fandom naleznete v sekci oblíbených povídek.

(2. 6. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Doplnila jsem seznam oblíbených povídek ze světa Twilight, spolu s několika odkazy na související stránky. Už je to dlouho, co jsem z tohoto světa něco četla, takže předpokládám, že spoustu skvělých povídek jsem zapomněla zmínit. Ale to se časem napraví.

(2. 6. 2016)

«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»«»

Doplnila jsem seznam oblíbených povídek ze světa Harryho Pottera, spolu s několika odkazy na související stránky.

(1. 6. 2016)

  1. Abigal Cantodea

    Zdárek 🙂 Chtěla jsem se jen poptat jestli chystáš něco dalšího. Můžu se na něco těšit? 🙂

  2. Momentálně nic nepřekládám. Píšu jednu vlastní. Uvidím, co z toho vyleze. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: